Eriksen lë spitalin dhe takohet me shokët e ekipit, mesfushori danez: Do jem tifozi juaj kundër Rusisë

0

Kristian Eriksen ka kryer me sukses ndërhyrjen kirurgjikale pas arrestit kardiak që pësoi gjatë ndeshjes kundër Finlandës. Mesfushori danez ka lënë më në fund spitalin dhe është përshëndetur me shokët e tij të ekipit, për të cilët thotë se do të bëhet tifozi i tyre më i madh në sfidën kundër Rusisë. Pas përfundimit të operacionit, Eriksen do të kthehet në shtëpi pranë familjes së tij.

“Faleminderit për numrin e jashtëzakonshëm të përshëndetjeve. Ka qenë e pabesueshme ti shihja dhe ti ndjeja. Operacioni shkoi mirë dhe unë po ia dal mirë nën këto rrethana. Ishte një kënaqësi e vërtetë të shihja përsëri djemtë pas një ndeshjeje fantastike që luajtën mbrëmjen e djeshme. Nuk është nevoja ta them që do të jem duke bërë tifo për ta ditën e hënë kundër Rusisë”, thotë Kristian Eriksen./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.