Emri i tij shfaqet përkrahë Lionel Messi-t, sulmuesi shqiptar përzgjidhet mes më të mirëve në Francë

0

Edon Zhegrova zhvilloi një ndeshje fantastike në fundjavë. Sulmuesi shqiptar ishte një nga më të mirët në fushë në fitoren 1-3 të Lille-s kundër Rennais-së. Zhegrova shënoi njërin prej golave, si dhe asistin në dy golat e tjerë të skuadrës së tij, çka i ka sjellë një notë 8.5 nga “Sofascore”.

Në formacionin e javës së 22-të të kampionatit francez gjendet edhe emri i Edon Zhegrovës. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës renditet përkrahë Lionel Messi-t dhe Hakimit, të cilët janë futbollistët e vetëm që mbajnë një notë më të lartë se ai./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.