E trishtë/ Kanë fituar tre herë Superligën, shuhet ekipi i Besës për shkak të financave

Një ditë e trishtë për futbollin në Kosovë pasi ka një tërheqje nga gara. Besa e Pejës duket se nuk do të konkurrojë në Ligën e Dytë. Kjo skuadër ra në këtë nivel pasi nuk ia doli të shpëtonte në sezonin e kaluar.

Për shkak të problemeve të mëdha financiare, Besa nuk do të futet në kampionat dhe do t’ia lërë vendin një tjetër skuadre. Më herët ky ekip ka fituar tre herë Superligën e Kosovës dhe tre herë Kupën e Kosovës. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online