E shtuna “pushtohet“ nga legjionarët/ Nga Broja te Uzuni dhe deri te dueli i zjartë me Gallatasarain, shqiptarët nisin aksionin në Europë

0

Dita e sotme do të ofrojë emocione të forta për tifozët shqiptarë, teksa e shtuna “pushtohet“ nga legjionarët. Lojtarët shqiptarë nisin aksionin në Europë, ku spikasin emrat si Broja, Uzuni, Cikalleshi, Bare etj. Southampton luan në transfertë kundër Aston Vilës në orën 16:00, në një sfidë ku Armando Brojë do të ketë mundësi të thellojë statistikat e tij për këtë sezon. Ndërkohë në La Liga Uzuni do të ketë përballë Valencian, ndërsa Keidi Bare sfidon Getafen. Gjithashtu Adnan Januzaj mund të zbresë në fushë kundër gjigantëve të Realit të Madridit.

Sa i përket Serisë A pritet të kemi një derbi shqiptarësh, teksa Roma pret në shtëpi Atalantën. Në të dy anët e mbrojtjes me shumë ngjasa do të kemi dy lojtarë kuqezinj, Marash Kumbullën dhe Berat Gjimshitin. Ndërkaq në mbrëmje Lacio luan transfertën kundër Kaljarit. Një sfidë interesante është edhe ajo mes Koniasporit dhe Gallatasarait. Një duel i zjarrtë ky, në të cilin Cikalleshi do të dëshironte me patjetër të provonte shijen e golit./Sport Ekspres/

Ndeshjet e legjinoarëve shqiptarë:

Premier League

16:00 Aston Vila – Sauthempton

16:00 Noruiç Siti – Brentford

La Liga:

16:15 Espanjol – Getafe

18:30 Valencia – Granada

21:00 Real Madrid – Real Sosiedad

Serie A

18:00 Roma-Atalanta

20:45 Kaljari – Lacio

Turqi

17:00 Koniasporti – Gallatasarai

Moldavi

15:00 Sherif Tiraspol – Sfintul George

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.