E rrallë! Federata e gjobit, klubi francez padit tifozët

0

Në kampionatin francez të futbollit, tifozët e shumtë nuk mungojnë thuajse në asnjë takim, me të gjitha skuadrat që kanë shumë mbështetës. Të shumtë në numër, tifozët janë shpeshherë dhe problematikë.

Probleme ka pasur në ndeshjen mes Amiens dhe Reims, që është mbyllur me rezultatin 2-2. Tifozët e Amiens shkaktuan trazira në stadium, me flakadanë dhe sende të hedhura në fushë. Si pasojë, Federata Franceze e Futbollit pritet të dënojë ashpër klubin e Amiens.

Shtatë tifozë francezë janë arrestuar për trazirat, por klubi i Amiens nuk ka ndërmend të ndalet. Klubi ka vendosur të padisë tifozët e saj, diçka e rrallë në futboll. Dënimin që pritet të marrë nga Federata, Amiens ka vendosur ta shlyejë duke paditur tifozët e saj.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.