“E hoqa që të hante diçka”! Lojtari duke mbajtur Ramazanin, trajneri i Leicester e largon nga fusha

0

Ëesley Fofana është një tjetër futbollist që luan në nivelet më të larta të futbollit dhe mban Ramazanin. Pavarësisht mënyrës së jetesës në këtë muaj sakrifice, mbrojtësi 20-vjeçar ka shkëlqyer sërish në fushën e blertë për të hedhur poshtë të gjitha hipotezat e mundshme.

Trajneri i Leicesterit, Rodgers, e ka larguar nga fusha e blertë në minutën e 61 teksa ekipi i tij fitoi në shifrat 3-0 ndaj ËBA. Arsyeja? Vetë Rodgers ka shpjeguar gjithçka: “Është lojtari i ri dhe është në mes të Ramazanit. Nuk hëngri asgjë gjatë gjithë ditës. Është e mrekullueshme, mos harroni performancën në gjysmëfinalen e Fa Cup.

Nuk hëngri gjithë ditën, futi diçka në gojë për herë të parë vetëm 15 minuta para ndeshjes. Në e filluam ndeshjen në 20:00, nuk hëngri ose piu gjatë ditës dhe prapë luajte në nivel të lartë. E hoqa nga fusha në mënyrë që të hante diçka, unë duhet ta mbroja”, tha Rodgers. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.