E FUNDIT/ Hidhet shorti i “Champions League”! Juventusin e pret ferri, Berat Gjimshiti gjen PSG-në për mrekullinë e madhe

0

Në orën 12:00 të ditës së sotme, në Nyon të Zvicrës është hedhur edhe shorti i ‘Champions League’. Pra skuadrat janë njohur me përballjet dhe kundërshtarët e mundshëm që mund të kenë në fazat pasaradhëse të këtij kompeticioni. Një short ferri është për Juventusin që nëse do të kalojë Lionin, atëherë do të përballet me fituesin e Real Madrid-Manchester City. Gjithashtu Berat Gjimshiti do ta ketë të vështirë çerekfinalen që e gjen përballë PSG, por shorti i ka rezervuar në gjysmëfinale nëse do të arrijnë mrekullinë, fituesin e Leipzig-Atletiko. /Sport Ekspres/

Çerekfinale

Real Madrid-Manchester City/ Lyon-Juventus

Leipzig-Atletiko Madrid

Napoli-Barcelona/ Chelsea-Bayern Munchen

Atalanta-PSG

Gjysmëfinale

Fitues i çerekfinales së parë- Fituesi i çerekfinales së tretë

Fitues i çerekfianles së dytë- Fituesi i çerekfinales së katërt

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.