E FUNDIT/ Amir Rrahmani fiton një tjetër trofe me Napolin, të kaltrit ngrenë lart Superkupën e Italisë

Napoli është fituesi i Superkupës së Italisë. Të kaltrit po kalojnë një formë të dobët në kampionat, por ecurinë e tyre negative nuk e kanë përcjellë edhe në fianlen e Superkupës. Skuadra e Maxarrit është përballur me Fiorentinën në Arabinë Saudite, ku ka fituar me shifrat 2-0.

Goli i parë i sfidës u shënua në minutën e 22-të dhe mban autorësinë e Xhovani Simeones. Fiorentina mori në kontroll topin, por pa mundur të jetë e rrezikshme në portën e Napolit. Rezultati 1-0 mbeti në fuqi deri në minutën e 84-t, kur Zerbini dyfishoi shifrat. Po i njëjti lojtar e dërgoi përsëri topin në rrjetë vetëm tre minuta më vonë dhe volosi fitoren e kupës për të kaltrit. Një tjetër trofe për Amir Rrahmanin, i cili sezonin e shkuar u shpall edhe kampion i Italisë me Napolin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online