E dëshiron ai që e ngjiti në majën e futbollit italian, ne Itali nxjerrin pistën e shkëmbimit të Kumbullës në janar

0

E ardhmja e Marash Kumbullës me shumë mundësi do të jetë larg Romës. Marrëdhënia me Murinjon nuk ka qenë ajo që pritej për mbrojtësin shqiptar. Pavarësisht se në tre ndeshjet e fundit ka qenë titullar në fushë, duket se Roma po shqyrton mundësinë e largimit të tij në merkaton e ardhshme.

Në Itali nxjerrin hipotezën e shkëmbimit të tij me Izzo-n. Juriç është në kërkim të një mbrojtësi dhe kush më mirë se një talent i dalë prej punës së tij mund të ishte më i përshtatshmi. Ishte pikërisht trajneri kroat ai që e ngjiti Kumbullën në majën e futbollit italian dhe për këtë arsye do të tentohet një afrim i tij në Torino në muajin janar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.