E bujshme/ Incidentet në Tirana-Vllaznia, UEFA del me paralajmërim për finalen e Conference League në Shqipëri dhe për ndërhyrjet politike

0

Tirana-Vllaznia është shoqëruar me incidente nga tifozët. Shkallët e stadiumit janë thyer, ndërsa një prej tifozëve bardheblu do të hapte fikset e zjarrit mbi tifozët shkodranë. Në emisionin “Skaner” që transmetohet në “MCN TV”, Ardi Behari dhe Nevil Dede kanë ngritur një pikëpyetje mbi një prapaskenë që fshihet pas.

Kujt i intereson që finalja e Conference Leageu të mos zhvillohet në “Air Albania”, pasi u njoftua se vëzhguesit e UEFA-s do të ndiqnin këtë përballje për të parë sigurinë? Moderatori i emisionit, Carcani, është shprehur se nga burime të sigurta UEFA do të dali me një paralajmërim mbi përsëritjen e një tjetër rasti të tillë, ku Shqipërisë do t’i rrezikohej shumë finalja, ndërsa nga ana tjetër do të ketë edhe një paralajmërim për ndërhyrjet politike që ka në këto kohë futbolli, të intensifikuar në periudhën e zgjedhjeve për president të FSHF. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online