Domgjoni drejt kalimit në Serie A, klubi italian kërkon të transferojë futbollistin shqiptar

0

Numri i shqiptarëve që luajnë në Itali duket se do të rritet edhe më shumë, teksa një tjetër emër ka dalë së fundmi në skenë. Bëhet fjalë për Toni Domgjonin, i cili luan për Zyrihun në Zvicër. Udineze është vënë në kërkim të një mesfushori dhe zgjidhjen duket se e ka gjetur te 22-vjeçari shqiptar.

Futbollisti ka bërë paraqijte të mira në elitën e Zvicrës, ndërsa deri më tani ka veshur edhe fanellën e Kombëtareve helvete të moshave. Kjo ka bërë që të bjerë në sy të skuadrave europiane dhe Udineze mund të jetë hapi i tij i madh në karrierë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.