Nga eliminimi i Romës në Vatikan, Ismajli takon Papa Françeskun me skuadrën e Specias

0

Pas suksesit të jashtëzakonshëm në Kupën e Italisë, duke eliminuar Romën, ekipi i Specias i është drejtuar Vatikanti. Papa Françesku shprehu dëshirën për të pritur skuadrën e sapongjitur në Serie A dhe Ismajli së bashku me pjesën tjetër të ekipit ka vizituar nga afër kreun më të lartë të kishës. Papa Françesku përgëzuar Specian për kualifikimin kundër Romës, si dhe shprehet se sporti sjell më të mirën që njerëzit mbajnë brenda.

Ndërkohë skuadra italiane ka sjellë me vete dhuratat e tyre simbolike, duke dhuruar një top me firmat e të gjithë lojtarëve, dorezat e portierit si dhe një fanellë të bardhë me numrin një dhe emrin Françesut të shkruar nga pas./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.