Do të ndeshet sot me gjermanin Muhamed Ali Durmaz, Nelson Hysa kërkon të bëj krenar shqiptarët në Gjermani

Nelson Hysa po vazhdon me ndeshjet në boksin profesionist, teksa pak kohë më parë arriti që të fitonte në Durrës kundër Pasalic. Këtë herë boksieri shkodran do të përballet në Gjermani, më saktësisht Leverkusen. Kundërshtari i Hysës do të jetë gjermani Muhamed Ali Durmaz.

Një përballje e fortë pritet të jetë kjo dhe fituesi mund të bëhet kandidati i parë për të boksuar për titullin WBF. Sportisti shqiptar është i bindur se do t’ia dalë me sukses dhe të bëj krenar sërish shqiptarët, këtë herë në arenën europiane. Ndeshjen Ali-Hysa, mund ta ndiqni live pa pagesën në kanlin e Youtube “No Limit Boxing“, prej orës 18:30. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online