Do të ishte çmenduria më e madhe e të gjitha kohërave! Manchester City të humbi 0-6 dhe Liverpul të barazojë 5-5, kështu titulli vendoset me…finale

0

Titulli në Premier League ka shkuar me ndeshje të fundit. Liverpuli i Klop nuk gaboi ndaj Southampton duke përmbysur rezultatin me shifrat 1-2. Ekziston vetëm një mundësi që titulli të vendoset me një ndeshje finale mes dy ekipeve, në një stadium neutral.

Vetëm matematika e lejon një gjë të tillë pasi është e pamundur në bazë të llogjikës. Për të mbërritur në këtë pikë, Manchester City duhet të humbasi me shifrat 0-6 ndaj Aston Vilës dhe Liverpuli duhet të barazojë 5-5 ndaj Ëolves. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.