“Do dalin fjalët e atyre në studio”, “arusha” Bejzade për Vllazninë: Çfarë lirshëm të luajnë më? Po nuk e kuptuan…

Ish-sulmuesi Skerdi Bejzade është emër i njohur dhe që ka qenë gjurmë në futbollin shqiptar. Kontributi i madh i madh që ka dhënë në ekipet e Superiores duke mbajtur fanellën e Dinamos, Vllaznisë, Partizanit dhe Elbasanit, bënë që emri i Bejzades të rezistojë gjatë. I njohur edhe si “Arusha”, këtë herë Skerdi komenton gjendjen e Vllaznisë.

Gjatë një diskutimi me tifozët e shkodranëve në një grup të dedikuar për Vllazninë, Bejzade shkruan me të drejtë se ky është një shans i artë për të fituar titullin kampion. Ajo që duhet është karakteri i fortë dhe që të lihen pas krahëve të gjitha arsyetimet për disa dështime në rezultate.

“Duhet të fitojnë dhe të hyjnë në historinë e Vllaznisë, nëse nuk e kuptojnë këtë, nuk kemi se çfarë të themi më”, shkruan Bejzade. Gjithashtu Skerdi është edhe kundër idesë për ta lënë ekipin që të sillet në fushë si të dëshirojë, pa shumë presion, pasi ky është një shans i artë që kërkon shumë vite për të ardhur sërish. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online