DIREKT/ Nis pjesa e dytë, Skënderbeu vetëm 45 minuta larg grupeve

0

Skënderbeu – Dinamo Zagreb  0-0 (1-1)

 

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Jashanica, Mici, Osmani (Muzaka 90+2′), Nimaga, Lilaj, Gavazaj (Xhejms 74′), Latifi, Soue (Dita 86′). Trajner: Ilir Daja Të gatshëm: Teqja, Plaku, Shkodra, Demte.

Dinamo Zagreb: Livakoviç, Rrahmani, Stojanoviç, Sigali, Lejcaks (Hodziç 85′), Doumbia, Moro (Gojak 57′), Olmo, Henrikez (Filoliç 67′), Fernandes, Sudani. Trajner: Mario Cvitanoviç. Të gatshëm: Zakoraç, Antroliç, Leskoviç, Matel.

Kartonë të verdhë: Nimaga 27′, 78′, Osmani 80′, Mici 81′, Radas 81′, Shehi 84’/ Sigali 43′, Fernandes 81′

Karton i kuq: Nimaga 78′

Episodet

1′ – Gavazaj tenton me një goditje që në sekondat e para duke treguar se korçarët nuk pajtohen me barazimin.

6′ – Latifi provon nga distanca, grushton portieri mik.

32’ – Lilaj provon me një tjetër tentativë nga distanca, vendimtar devijimi i një prej mbrojtësve miq.

50′ – Me fat korçarët! Koratët avancojnë nga e majta dhe një top i harkuar shkon tek Stojanoviç, i cili godet, por topi përfundon në këmbët e Jashanicës.

53′ – Olmo provo me të djathtën, heroike pritja e Orges Shehit.

59′ – Soue mjaft buykur avancoi brenda zonës dhe në momentin e parë kërkoi që të shërbente për shokët e skuadrës, por nuk gjeti askënd. Pak sekonda më vonë, thuajse në të njëjtin pozicion provoi vetë, por nuk gjeti kuadratin.

65′ – Soue e sheh veten të vetëm përballë portierit mik, mjaft e lehtë goditja e sulmuesit, edhe pse porta ishte e boshatisur.

66′ – Kundërsulm i Dinamos, Sudani avancon i vetëm deri në hyrje të zonës së Shehit dhe godet me të majtën, vetëm rrjetë e jashtme.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online