Vllaznia dhe Bylis vazhdojnë marshimin, çfarë përmbysje e Tomorit!

Vllaznia nuk ka hasur probleme në ndeshjen shtëpiake përballë Shënkollit. Kuqeblutë fituan pastër me rezultatin 3-0. Olsi Gocaj kaloi vendasit në avantazh në mesin e pjesës së parë, ndërsa shkodranët shënuan dhe dy herë në pjesën e dytë. Braziliani Zhunior dyfishoi shifrat me anë të një eurogol, ndërsa Renato Malota vulosi fitoren në minutën e 63-të. Ky trepikësh e ngjit Vllazninë në kuotën e 38 pikëve dhe diferenca me Erzenin ndjekës është 7 pikë.

Pogradeci ka rezistuar vetëm në pjesën e parë, ndërsa në të dytën Bylisi ka shënuar dy herë për të siguruar fitoren. Trepikësh i rëndësishëm për ekipin ballshiot, që ngjitet në kuotën e 36 pikëve dhe diferenca me Besën ndjekëse është rikthyer 4 pikë.

Murataj dhe Guindo shënuan dy herë brenda katër minutave dhe Bylisi vazhdon marshimin drejt rikthimit në Superiore.

Në ndeshjet e tjera Besëlidhja fitoi 1-0 në shtëpi kundër Vorës së vendit të fundit, ndërsa Dinamo mposhti Ilirinë 2-0. Emocione dhe gola në Berat, aty ku Tomori vendas fitoi 3-2 përballë Apolonisë me dy golat e shënuar në minutat e fundit.