DIREKT | Formacioni i vitit, mungon sulmuesi i Francës

0

Sot në Londër, në “Royal Festival Hall” FIFA ka organizuar mbrëmjen gala ku do të ndajë disa çmime. Organi më i lartë i futbollit si çdo edicion tjetër do të bëjë ndarjen e çmimeve, duke nisur që nga lojtari më i mirë i viti  deri tek goli më i bukur apo dhe trajneri vitit.

Nuk do të mungojnë çmimet dhe për tifozerinë më të mirë, apo dhe futbollin e femrave, ku do të ketë trofe për futbollisten dhe trajnerin që ka spikatur më shumë.

Një mbrëmje emocionues,e ku dpa diskutim vëmendja është tek çmimi  i madh “Lojtari i Viti” me Salah, Modriç dhe Ronaldon që janë në finale.

DIREKT

Goli i Muahmed Salah është votuar si goli më i bukur i vitit

Çmimi “Trajneri i Viti” shkon për Didier Deshamp.

Kurtua merr çmimin e radhës, belgu shpallet portieri më i mirë

Renald Pedros shpallet trajneri më i mirë për skuadrat e femrave.

Tifozët e Perusë janë shpallur fitues të çmimit si tifozeria më e mirë e vitit

Çmim si lojtar i më “fair-play” shkon për Lenart Thi.

FORMACIONI I VITI SIPAS FIFA-s

 • David De Gea
 • Dani Alvesh
 • Marselo
 • Serxho Ramos
 • Rafael Varan
 • Eden Hazard
 • Ngolo Kante
 • Luka Modriç
 • Kristiano Ronaldo
 • Kilian Mbape
 • Lionel MesiBie në sy që nuk është pjesë e këtij formacioni Antuan Grizman!
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.