Dinamo Zagreb gjen marrëveshjen, Rrahmani me ekip të ri!

0

Amir Rrahmani duket se është i destinuar për të ndërruar ambjent për sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi i Kosovës do të lërë Dinamon e Zagrebit dhe sipas gjasave do të kalojë te Standardi i Liezhit.

Një lajm të tillë e konfirmojnë në Belgjikë, ku “Voetbalkrant”, raporton se Standardi dhe Dinamo Zagreb kanë gjetur marrëveshjen për transferimin e Rrahmanit.

Zyrtarizimi prite të bëhet në javën e ardhshme, me Standardin që duket se ka triumfuar ndaj Sëlltikut, pasi edhe skocezët kishin shfaqur interes për mbrojtësin 25-vjeçar. Kujtojmë, Rrahmani në të kaluarën ka qenë pjesë edhe e Partizanit në Kategorinë Superiore.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.