“Dibala ishte i mbivlerësuar”, Edi Rama heq kostumin dhe i futet analistit të futbollit në Itali: Chiellinin do e propozoja në Ministrinë e Rinisë

0

Edi Rama ka hequr “kostumin” dhe përgjegjësinë e drejtimit të shtetit në një moment, për t’iu futur analistit sportiv në Itali. I njohur si tifoz i Juventusit, Rama nuk ka ngurruar që ta cilësojë Dibalën të mbivlerësuar. Nga ana tjetër vjen sygjerimi që Chiellini, tanimë i larguar nga bardhezinjtë, të futet në Ministrinë e Rinisë.

“Dibala kurrë nuk arriti të ishte ai që të gjithë mendonin se ishte. Ndoshta ka të drejtë ai që thotë se është i mbivlerësuar. Chiellini? Po të isha Draghi, do t’i propozoja Ministrinë e Rinisë, që t’i jepte brezit të ardhshëm detyrën në mbrojtjen e vlerave”, tha Rama. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.