Dështoi duke kërkuar golin me tallje, Aguero i kërkon falje tifozëve të Man City

0

Karriera e Agueros tek Manchester City është drej fundit, pasi argjentinasi do të largohet në merkaron e verës. Pas zyrtarizmit të kësaj marrëveshje, Aguero premtoi që do të japë gjithçka për ekipin deri në fund të sezonit.

Megjithatë, ditën e djeshme, sulmuesi 32 vjeçar i ka lënë të mërzitur tifozët e Cityt pas humbjes së penalltisë. Aguero tentoi stilin “panenka”, por portieri i Chelseat e kuptoi në kohë dhe e priti 11-metërshin, duke i mohuar golin e dytë vendasve.

Aguero i ka kërkuar falje tifozëve në përfundim të ndeshjes, duke u shprehur se ky stil i të gjuajturit të penalltisë ishte një vendim i gabuar.

Dua të kërkojë falje te bashkëlojtarët e mi, stafi dhe tifozët për humbjen e penalltisë. Ishte një vendim i gabuar nga unë, për të cilin mar përgjegjësinë e plotë”, ka shkruar sulmuesi në Tëitter. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.