Dajaku, çfarë po thua? Talenti i Bajernit të befason në Gjermani: Në Kosovë nuk flitet shqip, por…

0

Në Kosovë prisnin që Leon Dajaku t’i bashkohej dardanëe dhe shpresat ishin të mëdha duke parë zhvillimet e fundit. Megjithatë talenti i formuar te Bajerni i ka prerë shpresat duke u shprehur se do të pres Gjermaninë.

Por intervista e fundit që është dhënë për televizionin e klubit të Union Berlin shkon më shumë sesa zgjedhja e Kombëtares. Dajaku ka bërë gafën e madhe duke i thënë gazetares se në Kosovë nuk flitet gjuha shqipe. /Sport Ekspres/

Gazetarja: “Në Kosovë çfarë gjuhe flisni, shqip apo serbisht?

Dajaku: “Jo, jo, kosovarisht”.

Gazetarja: “Ti kë gjuhë flet prej këtyre?”.

Dajaku: “Kosovarisht dhe shqip”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.