Çmenduri e Leverkuzen, blen 28 milionë euro mesfushorin e Hofenhajmit!

0

Çmimet dhe shifrat e transferimeve në futboll prej kohësh kanë kapur majat dhe janë stratosferike. Së fundmi, vjen edhe çudia e radhës nga Gjermania.

Bajer Leverkuzen ka zyrtarizuar blerjen e Kerim Demirbajt, me gjermanin që i ka kushtuar arkave të “Aspirinave”, plot 28 milionë euro. Mesfushori i Hofenhajmit, ka bërë sezone të mira me blutë, duke qenë një lider, por një shifër afro 30 milionë euro, duket shumë e tepruar.

Gjithsesi, Leverkuzen duket i bindur në investimin e bërë për 25-vjeçarin, me drejtorin Rolfes, që u shfaq mjaft i lumtur për nënshkrimin me Demirbajn, duke e vlerësuar shumë mesfushorin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.