Championsi para familjes! E konfirmon edhe mamaja, Courtois lë dasmën e vëllait për të festuar me Realin e Madridit

0

Nëse ka një emër të cilin tifozët e Realit të Madridit duhet të flalenderojnë për fitimin e trofeut të 14 të Champions League-s, atëherë është Thibaut Courtois. Belgu realizoi disa pritje të një niveli të lartë kundër Liverpool-it dhe mban meritën kryesore për këtë sukses të “los blancos”.

Gëzimi në radhët e gjigantëve spanjollë është jazhtëzakonisht i madh, prandaj festa me tifozët në Madrid pritet të jetë një emocion i veçantë për të gjithë futbollistët. Madje Courtois zgjedh festën para familjes. Edhe mamaja e tij konfrimon faktin se portieri nuk do të udhëtojë sot drejt Belgjikës për të qenë i pranishëm në dasmën e të vëllait, pasi dërishon të festojë Champions-in e 14 me Realin në Madrid./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online