Çelsi zgjidh dilemën e ofensivës, rinovon me sulmuesin

0

Problemi kryesor i Çelsi në vitet e fundit ka qenë gjetja e një sulmuesi tipik goli. Pavarësisht se Diego Kosta bëri disi mirë në sezonin e tij të parë, spanjolli nuk arriti të linte gjurmë më tej. I njëjti fat përndoqi edhe Moratën, Higuain e Zhiru.

Pikërisht ky i fundit ka qenë ndër më të nënvlerësuarit, që në momentin që erdhi në “Stamford  Bridge”. Sidoqoftë, francezi këtë sezon ka bërë mjaft mirë në Europa League. Higuain nuk ka bindur aspak dhe argjentinasi do të kthehet në Torino te Juventusi.

Kështu, Çelsi ka vendosur që të rinovojë kontratën me Zhiru dhe t’i besojë atij. Ditën e sotme klubi londinez ka zyrtarizuar rinovimin me sulmuesin 32-vjeçar edhe për një vit tjetër, deri në fund të sezonit të ardhshëm.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.