Çelsi “masakron” Arsenalin, Liverpuli shkëlqen me Kutinjo-Salas

0

Ditë miqësoresh ajo e sotmja për ekipet e Premier Ligës angleze.

Liverpuli dhe Leisteri matën forcat ne turin aziatik, ku të kuqtë triumfuan 2-1 me problemet klasike të mbrojtjes dhe koordinimet shumë të mira të treshes Firmino-Kutinjo-Salah, me dy të fundit që gjetën rrjetën në ndeshjen e sotme. Ndërkaq, Jyrgen Klop ka filluar aplikimin e skemës 4-2-3-1.

Liverpool players celebrate after new signing Mohamed Salah brings the team back on level terms against Leicester City

Në ndeshjen tjetër të ekipeve të ishullit, pati një derbi londinez mes Arsenalit dhe Çelsit, me të besuarit e Kontes qe shpartalluan Venger&Co 3-0. Trajneri italian, i cili sërish luajti me skemën 3-4-3, pret përgjigje për dëmtimin e Pedros, i larguar nga fusha në minutën e 29-të me zëvendësuesin e tij Boga që shkëlqeu. Batshuaji ishte lojtari i ndeshjes me dy gola të shënuar, kurse goli tjetër i takon brazilianit Uillian. Sa i takon Arsenalit, duhet të punojë shumë me përgatitjen fizike pasi ishte shumë mbrapa dhe me një kampionat që fillon në 20 ditë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online