Bukuroshja e Europianit, Erjona Sulejmani ndahet nga Blerim Xhemajli

0

Europianin e shkuar Erjona Sulejmani ishte një ndër femrat që mahniti nga tribunat e stadiumeve ku luante Zvicra, aq sa u zgjodh femra më e bukur nga ato që janë të lidhura apo të martuara me futbolliste. Bashkëshortja e Blerim Xhemajlit ishte një ndër më të kërkuarat nga kamerat në stadiume dhe ka prëfunduar që atëherë në faqet e para të revistave rozë, thuajse çdo muaj. Megjithatë, historia me Blerim Xhemajlin ka mbaruar këtu, sepse mesfushori i kombëtares zvicerane ka zyrtarizuar ndarjen. Kjo është vërtetuar edhe nga një deklaratë, e lëshuar nga avokatja e tij në të cilën citohej: “Avokatja Daniela Misalja, në emër të z. Blerim Xhemaili, informon se zyra e avokatisë ka nisur procedurat për ndarjen juridike nga gruaja e tij, zonja Erjona Sulejmani. Blerim Xhemaili akuzon gruan e tij për përdorimin pa kriter të mbiemrit të tij, si pjesë e punës së saj në modeling dhe prezantim. Ai ka të drejtën për të mbrojtur integritetin dhe privatësinë e tij, si dhe privatësinë e të birit, në rast se bashkëshortja do të përdorë në media historitë private dhe personale”.

ZBULIMI I ERJONËS – “Kapitenët” është një program interesant i cili tregon për jetën private të futbollistëve, duke u fokusuar kryesisht në të dashurat ose gratë e tyre. Erjona Sulejmani, gruaja e Blerim Xhemailit ka folur rreth martesës së çiftit, duke lëshuar deklarata befasuese në program. E pyetur për seksin me futbollistët para ndeshjes, ajo u shpreh:  “Futbollistët nuk janë partnerë shumë të përkushtuar. Pjesa më e madhe zgjedhin të masturbohen, se sa të bëjnë seks para ndeshjeve.” Erjona Sulajmani ka vijuar dhe më tej duke deklaruar se futbollisti më seksi është Kristiano Ronaldo!

Dzemaili annuncia il divorzio dalla moglie Erjona: «Non devi più usare il mio cognome»

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.