Bujari dhe altruizëm, Kulibali paguan gjithçka për 46 personat e tij të dashur!

0

Kalidu Kulibali është një nga futbollistët më të fortë në botë në rolin e tij. “Muri” i mbrojtjes së Napolit është një person me këmbë në tokë e me zemër të madhe. Në fundjavë Napoli i tij zhvilloi një ndeshje fantastike në “San Paolo”, por nuk ai doli të shmangte humbjen përballë Juventusit.

Atmosfera në stadium ishte e zjarrtë dhe ultrasit napolitanë nuk pushuan asnjë moment gjatë gjithë ndeshjes. Të pranishëm në stadium ishin dhe disa familjarë e miq të Kulibalisë, i cili i kishte ftuar për ndeshjen kundër bardhezinjve të Alegrit.

Plot 46 persona ishin nisur nga Franca dhe 27-vjeçari ka vendosur të paguajë të gjitha shpenzimet: biletat e avionit, akomodimin në hotel, biletat e ndeshjes dhe darka e shijshme me të gjithë pas humbjes së hidhur. Kulibali ka dashur që asnjë prej tyre të mos shpenzojë asgjë dhe ia ka dalë, duke kryer një gjest shumë të bukur.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.