Boksierët shqiptarë shkëlqejnë në Durrës, Ardit Murja dhe Nelson Hysa prezantojnë denjësisht Shqipërinë

Dita e djeshme solli aktivitet sportiv në Durrës përtej ndeshjes së Superiores, Teuta-Kukësi. Në mbrëmje ishte radha e boksierëve për të dalë në ring në kompeticionin e quajtur “Fire in the beach” që u zhvillua në Golem, “Diamma Resort”. Fillimisht ishte i riu Ardit Murja që u ndesh me bullgarin Stefan Slavchev. Në këtë duel Arditi arriti të fitonte me pikë pas 6 raundesh.

Përballje e vështirë e cila përfundoi 60-56 në favor të boksierit shqiptar. Të njëjtën lartësi e mbajti edhe Nelson Hysa. Ky i fundit u përball me boshnjakun Fadil Pashalic. Në fund Nelson Hysa arriti që të prezantojë denjësisht Shqipërinë duke triumfuar për të marrë kështu fitoren e tretë në boksin profesionist. /Sport Ekspres/

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KS Teuta (@k.s.teuta)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nelson Hysa (@nelsonhysa)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online