VIDEO/ Interi vuan për të marrë fitoren, një gol spektakolar i jep tre pikët kundër Torinos

Interi ka marrë një fitore aspak të lehtë kunër Torinos. Zikaltrit kanë gjetur golin e fitores në minutën e 89 të takimit. Barela tregon aftësitë e tij dhe jep një asist perfekt për Brozoviçin, i cili shtyn mjaft bukur topin me të jashtmen e këmbës së tij në drejtim të rrjetës. Në krahun tjetër, Torino u përpoq shumë për të dalë me tre pikët nga “Xhuzepe Meaxa“, por pa kaluar dot pengesën Handanoviç.

Ekipi i Juriçit ka tentuar 9 herë goditjen, por ndër to 7 kanë shkuar në kuadrat. Në krahun tjetër, Interi ka dërguar në drejtim të portës vetëm 3 nga 16 goditjet e bëra në total. Interi merr kështu fitoren e 4-t në Serie A dhe ngjitet në kuotën e 12 pikëve, vetëm 2 më pak se Napoli kryesues./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

https://twitter.com/lelxii_/status/1568660361393610756

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online