Bogdani i fiksuar pas “italianëve”, fton mbrojtësin e Kievos

Shqipëria U19 do të luajë dy ndeshje miqësore kundër Rumanisë në datat 18 dhe 20 nëntor, ndërkohë që trajneri Erjon Bogdani e ka përcaktuar grupin e lojtarëve që do të ketë në dispozicion për këto dy sfida.

Sikurse ka ndodhur edhe në të shkuarën, nga Italia do të ketë sërish elementë të rinj dhe për herë të parë është ftuar mbrojtësi i majtë i Kievos, Angelo Ndrecka. Futbollisti 17-vjeçar luan edhe në qendër të prapavijës dhe është një element me të ardhme.

Ndreca më parë është ftuar edhe nga Shqipëria U17 dhe tanimë do të jetë pjesë e kuqezinjve të rinj. Djaloshi, në faqen e tij në “Facebook”, dukshëm është i emocionuar dhe shkruan: “Çfarë të thuash? Shqipëria në zemër”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online