Blerja e bujshme e Manchester City, Haland barazon menjëherë historinë e Agueros

Pas ndeshjes ndaj Liverpool ku Erling Haaland humbi disa raste të pastra për gol, tifozët e Manchester City dyshuan në suksesin e tij këtë sezon. Megjithatë, talenti norvegjez “heshti” kritikët duke shënuar një dy golësh në debutim në Premier League.

Me këtë arritje, Haaland ka barazuar rekordin e legjendës së kësaj skuadre, Kun Aguero. Argjentinasi debutoi në Premier League në vitin 2011-2012 dhe shënoi një dy golësh poHaland në ndeshjen e parë. Pas këtij fillimi fantastik, Aguero do të bëhej sulmuesi më i mirë në historinë e Manchester City. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online