Statistika e çuditshme vjen nga Italia, Juventusi ka më shumë tifozë se Milan dhe Inter së bashku

Juventusi vijon të mbetet skuadra më e pëlqyer në Seria A. Sipas të dhënave nga agjensitë e sondazheve “Ipsos dhe Stage Up” rezulton se bardhezinjtë janë të pakonkurueshëm për sa i përket tifozëve në Itali. Nga të dhënat e dala, Juventus ka një numër prej 8.056.000 tifozë, ndërsa në vendin e dytë vjen Milani me 4.167.000 tifozë. Në vendin e tretë vjen Interi me 3.919.000 tifozë.

Edhe pse Milan dhe Inter kanë fituar nga një titull përkatësisht në 2 vitet e fundit, kjo nuk e ka ulur pëlqyeshmërinë e Juventusit si skuadër. Nga stafistikat rezulton së bardhezinjtë kanë po aq mbështetës në Itali sa Interi dhe Milani së bashku. Kjo tregon që dhe investimet në skuadër të ekipeve të Milanis nuk kanë arritur as t’i afrohen Juves. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online