Befason Jaja Ture, transferohet në Greqi

0

Pak orë më parë ishte menaxheri i Jaja Ture i cili përmes një postimi në “twitter” deklaroi se lojtari i tij kishte kryer vizitat mjekësore në Londër. Tani del lajmi se ka qenë vetë,m një spekulim dhe asgjë më shumë, ose ndoshta një presion për skuadrën që e kërkonte vetë 35-vjeçarin.

Siç raportohet nga mediat angleze, Ture është shumë pranë rikthimit tek ekipi i Olimpiakos. Në sezonin 2005-2006 lojtari nga Bregu i Fildishtë arriti të fitonte titullin dhe Kupën me skuadrën e Olimpiakosit dhe tani është gati për një rikthim.

Kujtojmë që mesfushori nuk pati një përplasje me trajnerin Guradiola, i cili e nxori jashtë planeve të tij. Tani më Greqi e presin krahëhapur, pse jo për t’i dhënë fund karrierës, aty ku nisi dhe ngjitja drejt majës së Olimpit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.