Befasi në Formula 1, Raikonen largohet nga Ferrari

Kimi Raikonen është një nga pilotët më të njohur të botës së Formula 1, por sot është bërë me dije se duke nisur nga edicioni i ardhshëm nuk do e shohim më tek “kokëkuqja”. Kampioni i vitit 2007 do të ndryshojë ambient, pasi ka qenë Alfa Romeo që ka njoftuar arritjen e marrëveshjes.

Për dy vitet e ardhshme Raikonen do të jetë pjesë e skuadrës së Alfa Romeos, që duket se është mjaft entuziaste për afrimin më të fundit, pretendimet e tyre tani rriten ndjeshëm.

Finlandezi ka arritur që të fitojë 20 Grands Prix dhe të ngjitet më shumë se 100 herë në podium. Një lëvizje deri diku e papritur, por tek Ferrari duket se nuk e kishin më shumë në

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online