Barcelona-Ozil, i ndan vetëm paga që kërkon gjermani

0

Mesut Ozil mbyll kontratën me Arsenalin verën e ardhshme dhe nuk ka ndërmend të rinovojë, ndaj po studion ofertat. Nëse qëndron deri në verë, gjermani largohet falas, ndaj Arsenali është i detyruar ta shesë që në janar.

Barcelona ka nisur bisedimet me përfaqësuesit e lojtarit dhe ka gati rreth 20 milionë euro për Arsenalin, por problemi real ështa Ozil. Sipas mediave spanjolle, gjermani kërkon thuajse 19 milionë euro në sezon (bruto), shifër e frikshme për çdo klub, ndaj Barcelona nuk ka ndërmend t’ia plotësojë kërkesat.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.