VIDEO/ Ulërimat dhe dëshpërimi i madh! Kalon portieri dhe gabon me portën bosh, çfarë ndodh me Armando Brojën

Nga Klaudio Ndreca

Një moment fantastik ishte duke kaluar Armando Broja te Viteshe, me skuadrën holandeze që po konkurronte me Ajaksin për vendin e parë. Shumë fitore radhazi të arritura ku si protagonist ka qenë edhe sulmuesi i Shqipërisë. Por në përballje kundër Gronigenit, thjesht nuk ishte mbrëmja e Brojës. Pavarësisht mungesës te Kombëtarja për shkakun e dëmtimit, sulmuesi u riaftësua dhe luajti nga minuta e parë kundër Gronigenit.

Teksa rezultati ishte në shifrat 1-1, në minutën e 65 Armando Broja do të humbiste një mundësi të artë për t’i sjellë fitoren skuadrës. Pas pasimit të bukur që i erdhi nga pas shpine të mbrojtësave kundërshtarë, Broja ka kaluar portierin e Gronigenit dhe ka bërë më të vështirën, duke e dërguar topin jashtë. Ulërima dhe dëshpërimi i madh vijnë për Brojën pas kësaj mundësie të humbur, që e shoqëron edhe në stol.

Trajneri zgjodhi që ta largonte në minutën e 85 të takimit dhe kur gjithçka përfundoi, Broja po qëndronte në stol më tepër se të tjerët nga dëshpërimi dhe duke vendosur duart në kokë, pasi nuk po i largohej ende imazhi i asaj mundësie të humbur, ndërsa shifrat qëndruan në 1-1. /Sport Ekspres/