Aventura te PSG-ja po shkon gjithnjë e më keq, Messi humb ballafaqimin me Guardiolën

0

Aventura e Lionel Messit tek PSG nuk është aspak ashtu si e kishte imagjinuar 6 herë fituesit i Topit të Artë. Që prej debutimit me fanellën e skuadrës franceze, argjentinasi nuk ka arritur të shënojë asnjë gol. Për më keq, Lionel Messi u dëmtua ndaj Lyon, duke humbur kështu ndeshjen e fundit ndaj Metz.

Raportimet e fundit, deklarojnë se dëmtimi i gjurit të Messit është më serioz nga se ishte parashikuar dhe pritet që 34 vjeçari të humbë sfidën majft të rëndësishme, atë ndaj Manchester Cityt në Uefa Champions League./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.