Atletiko në krizë, e shpëton një talent në shtesë

0

Atletiko Madrid nuk mund të thuhet as që i shpëtoi turpit, pasi me Eibarin në shtëpi nuk duhet ta kishin diskutuar fitoren. Skuadra e Diego Simeomes mund edhe të humbiste, por një gol në shtesë vendosi baraspeshën dhe gjithccka u mbyll me rezultatin 1-1.

Një ndeshje e dominuar nga Atletiko, që në pjesën e parë kanë goditur na katër raste kuadratin. Gjithsesi nuk ia kanë dalë të shënojnë dot golin e avantazhit. Eibar normalisht do të mbrohej dhe në fragmentin e parë të lojës nuk pësoi. 0-0 dhe Atletiko më pas hidhet në sulm për të gjetur golin në pjesën e dytë.

Gjithsesi duhej të vinte goli i miqve që skuadra e Simeones të shkuante. Pas një aksioni nga krahët ishte Enrik ai që për Eibar realizoi golin e avantazhit. Në fund Atletiko barazoi me të riun Moreno, i hedhur në fushë 20 minuta para fundit të ndeshjes.

Sulmuesi 19-vjeccar, me një goditje të fortë brenda zonës arriti të realizonte golin që shpëtoi nga humabj Atletikon.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.