Arsyeja pse rezultatet e miqësoreve nuk duhen marrë në llogari për ekipet shqiptare, Skëndërbeu i humbiste dhe fitonte në Europë

Ekipet shqiptare janë duke vazhduar që të ngrohin motorrët për ndeshjet e tyre në Europë. Nëse për skuadrat e kryeqytetit po mbërrijmë në periudhën kulmore, Vllaznia ka ende kohë pasi do të luajë në turin e dytë të Conference League dhe jo në të parin.

Megjithatë ajo që duhet të thuhet është se rezultatet e miqësoreve nuk duhet të jenë një provë besueshmërie për të parashikuar atë që na pret në Europë. Të paktën Skënderbeu ka treguar të kundërtën. Korçarët shfaqeshin gjithmonë të brishtë në këto përballje duke i humbur pothuajse të gjitha, por arrinin të fitonin kur bëhej fjalë për duelet e vërteta. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online