Arsenali hakmerret ndaj Bajernit, por në një miqësore pa vlerë

0

Është luajtur sot në Kinë një takim miqësor mes Arsenalit dhe Bajernit, sfidë e mbyllur 1-1 në kohë të rregullt, në temperatura mbi 33 gradë n Shanghai. Triumfoi me 11-metërsha 3-2 Arsenali, që u tregua më i saktë.

Një gol me penallti i Levandovskit në fillimin e ndeshjes krijoi përshtypjen se Bajerni do të vazhdonte traditën e suksesshme ndaj Arsenalit, por një gol i Ajuobit në fundin e ndeshjes ka mjaftuar që ekipet t’u drejtohen penalltive.

Lojtarët e Arsenalit kanë qenë më të saktë nga pika e bardhë. Për Arsenalin shënuan Ramsej, Monreal dhe Ajuobi, ndërsa për Bajernin shënuan Humels dhe Koman. Ndeshja ka folur në përgjithësi në favor të Bajernit, por në fund rezultati i ka buzëqeshur skuadrës së drejtuar nga Arsen Venger.

Kjo fitore shihet si një hakmarrje e vogël ndaj Bajernit, pasi në 3 ndeshjet e fundit skuadra bavareze ka arritur të fitojë me rezultatin e thellë 5-1. Të dyja ekipet janë në turneun veror në Azi së bashku me Dortmundin, Çelsin, Milanin, Interin dhe Lionin. Në krye të klasifikimit qëndron Dortmundi, pas asaj fitore 3-1 ndaj Milanit ditën e djeshme. Ekipi gjerman ndiqet nga Arsenali, Bayerni dhe në fund Milani. Pritet ndeshja tjetër midis Interit dhe Lionit, në datën 24 korrik.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online