Arritje e madhe për Dritan Dervishin, ish-drejtori i Partizanit emërohet trajner në Serinë A

0

Një arritje e madhe për ish-drejtorin e Partizanit, Dritan Dervishi. Ky i fundit ka pikën më të lartë të karrierës dhe kontributit të tij në futboll. Pritej prej kohësh, por tashmë është e konfirmuar.

Dervishi do të jetë trajneri i parë i Veronës në Serinë A. Objektivi i kësaj skuadre është për të mbijetuar në elitën e futbollit italian pas një nisje të keqe në ndeshjet e para. Ky mision i rëndësishëm i besohet pikërisht një shqiptari dhe kjo është tjetër arritje për vendin tonë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.