Ankth te Juventusi, dy titullarë në dyshim me Ajaksin

Juventusi do të luajë nesër në mbrëmje raundin e parë kundër Ajaksit. Ekipi i Alegrit do të luftojë përballë “Harkëtarëve” holandezë për një vend në gjysmëfinalen e Champions Ligës.

Ndërkohë që vijnë lajme pozitive nga Kristiano Ronaldo, i cili është rikuperuar dhe do të luajë, kampin juventin e shqetëson gjendja e Xhorxho Kielinit.

Kapiteni ka hasur probleme pas stërvitjes së ditës së hënë. Shtylla dhe shpirti i mbrojtjes bardhezi ka ndjerë shqetësime muskulore. Nëse nuk ai del, atëherë është gati Daniele Rugani të zbresë në vend të tij.

Për t’u vlerësuar mbetet edhe gjendja e Emre Çan. Mesfushori ka probleme në kavilje pas një goditje të pësuar në ndeshjen kundër Milanit. Stafi teknik dhe trajneri Alegri do të vendosin në momentet e fundit për të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online