Alvesh i jashtëzakonshëm, PSG-ja mposht Monakon

0

PSG-ja e ka nisur me fitore sezonin e ri dhe pikërisht duke mposhtur Monakon, skuadrën e cila sezonin e kaluar i “vodhi” titullin kampion të Francës. Në finalen e Superkupës në “Stade de Tanger”, në Marok, parisienët fituan 2-1 falë një Dani Alveshi fantastik, në rolin e mesfushorit të krahut.

Braziliani fillimisht shënoi një gol spektakolar me goditje dënimi ndaj bardhekuqve dhe në pjesën e dytë dha asist për Rabionë, i cili shënoi golin e triumfit. Alvesh tani ka 34 trofe gjatë karrierës (me klube), shumë pranë Rajan Gigsit (35) dhe Maksuellit (36).

Ndërkaq, PSG e ka bërë pronë private Superkupën e Francës, sepse e fiton prej vitit 2013.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online