Ajeti dhe Balliu mund të bashkohen, ekip i ri në horizont

0

Arlind Ajeti dhe Ivan Balliu mbeten në merkato. Të dy mbrojtësit duan të gjejnë ekip të ri për të luajtur sezonin e ardhshëm. Ajeti u largua nga ekipi i torinos, ndërsa Balliu mund të largohet nga Metz.

Për të dy lojtarët ka dalë në skenë pista e Legias së Varshavës. Ajeti është shumë afër firmës me polakët, ndërsa Balliu disi më larg pavarësisht se ka interesim nga ky ekip. Ndryshimi i trajnerit te klubi polak ka ndalur njëherë merkaton, por gjasat janë që Ajeti të nënshkruajë.

Disi më larg Ivan Balliu që ka interesimin e Malagës pas vetes. Ai mund të zgjedhë skuadrën spanjolle, para asaj polake. Bukur do të ishte nëse të dy do të luanin në të njëjtin ekip.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.