“Abissnet Superiore” kthehet në fundjavë, ja axhenda e javës së 29 të kampionatit shqiptar

“Abissnet Superiore“ ka hyrë në sprintin e saj final, ku nga java në javë do të marrë edhe pamjen përfundimtare. Elita e futbollit shqiptar do të kthehet përsëri këtë fundjavë, me ndeshjet që do të zhvillohen të ndara në dy ditë.

Të shtunën do të luhen paralelisht në orën 13:45 dy sfida mjaft të rëndësishme sa i përket garës për mbijetesën. Egnatia pret Tiranën në shtëpi, ndërsa Kastrioti do të përpiqet të bëjë surprizën e bukur edhe ndaj Kukësit të Longos.

Ndërkohë ditën e dielë do të zhvillohen edhe tre takimet e mbetura të javës së 29. Laçi dhe Dinamo do të masin forcat në orën 13:45, ndërsa në orën 16:45 do të zënë vend duelet Partizani-Skënderbeut dhe Teuta-Vllaznia./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Java e 29 e “Abissnet Superiores“

E shtunë

13:45 Egnatia – Tirana

13:45 Kastrioti – Kukësi

E dielë

13:45 Laçi – Dinamo

16:45 Partizani – Skënderbeu

16:45 Teuta – Vllaznia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online