Lojtari për të cilin flitet më pak në media, Ivan Balliu e ndal Barcelonën në “Camp” Nou për 98 minuta

Miliona janë shpenzuar nga Barcelona këtë verë për të sjellë në “Camp Nou” lojtarë të nivelit të lartë, në mënyrë që klubi të kthehet në piedestalin e dikurshëm. E gjithë vëmendja këtë merkato është kthyer nga Barcelona, por e gjithë zhurma e krijuar në fushën e lojës vlejti vetëm 1 pikë. Katalanasit janë ndalur në një barazim 0-0 me Rajo Vajekanon.

Megjithëse e pa si një mision të pamundur në intervistën e dhënë për “Sport” pak ditë më parë, Ivan Balliu ia doli që të ndalte klubin blaugrana në “Camp Nou”. I gjendur gjithmonë në hije mediatike, mbrojtësi shqiptar di si të flasë në fushën e lojës. Balliu ka bërë një paraqitje të nivelit të lartë këtë mbrëmje, duke ndalur yjet e sulmit të Barcelonës.

Plot tre gola janë anulluar nga gjyqtari kryesor i takimit dhe arsyeja ka qenë e njëjta për të tre rastet, pozicioni jashtë loje. Barcelona shënoi fillimisht me Levandovskin dhe më pas me Kessie-në, por gjyqtari në fund ngriti lart flamurin për pozicion jashtë loje. Ndërkohë të njejtin fat pati edhe Rajo Vajekano, kur gjyqtari vendos të anullojë golin e shënuar prej tyre në minutën e 95./Halit Delibashi-Sport Ekspres/