17:00/ Shkëndija në “kotecin” Strumica, por me shpresë kualifikimi…

0

Shkëndija para misionit play-off në Europa League. Për ta prekur, kuqezinjtë e Tetovës duhet të përmbysin disavantazhin 2-1 pas humbjes që pësuan në Vilnius përballë lituanezëve të Trakait. Një ndeshje e çuditshme ajo e para, ku Shkëndija u penalizua me dy kartonë të kuq me Cuculin dhe Sten Zhunior, që do të mungojnë në takimin e kthimit në Strumicë, megjithatë trajneri Qatip Osmani është i bindur se Shkëndija i ka të gjitha mundësitë dhe potencialin për t’u kualifikuar me një paraqitje ndryshe nga ajo e një jave më parë.

Formacionet zyrtare

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.