(VIDEO) “Kosova është Serbi”, sllovakët provokojnë!

0

Urrejtja raciale dhe etnike vazhdon që të jetë një problem i madh në stadiumet botërore dhe inatet gjeo-politike dhe pasojë e luftrave për Pavarësi, duket s’do të ndalojnë ndonjëherë. Kështu, sikur të mos mjaftonte konflikti Serbi-Kosovë, pas Rusisë, edhe në Sllovaki vazhdon provokimet e radhës. Janë tifozët e Zilinës ata që kanë shpalosur banerin “Kosova është Serbi”, në ndeshjen e tyre, teksa forcat e sigurisë kanë tentuar ta heqin, por revolta e ultrasve sllovakë ka qenë e menjëhershme. Një turp i radhës, me dënimin që duket se do të jetë i pashmangshëm.

Some troubles yesterday on Zilina when security took off a flag “Kosovo is Serbia” 27.05.2017 #zilina #slovakia #ultras #hooligans #fight

A post shared by The best page about this topic (@hooliganstv) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online