Zhgënjimi i radhës, portieri i Dortmundit nis luftën me tifozët

0

Situatë absurde të Dortmundi. Barazimi 2-2 kundër Frajburgut ka shtuar ndjeshëm tensionin dhe praktikisht janë vënë të gjithë kundër të gjithëve: tifozët kundër skuadrës, portieri Roman Byrki kundër tifozëve dhe menaxheri i klubit Mikael Cork kundër portierit.

Në fund të ndeshjes portieri shfryu para gazetarëve: “Në tribunat lindore e perëndimore tifozët vijnë vetëm për të fishkëllyer skuadrën. Me mire te mos vijnë fare, sepse nuk japin asnjë mbështetje. Këta njerëz nuk e kanë idenë nga futbolli. Ndoshta nuk kanë asgjë tjetër për të bërë”.

Sapo e mësoi këtë deklaratë, menaxheri Mikael Cork reagoi ashpër: “Deklaratë pa vend dhe e gabuar. Rekomandoj çdo lojtar ta rishohë ndeshjen. Edhe ata vetë do ta fishkëllenin veten”.

Po sjellja e tifozëve dhe fishkëllimat? “Si lojtar me ka ndodhur edhe më keq ne këtë stadium”, përgjigjet Cork.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image